FEETBOX® 3D – rewolucja w doborze butów narciarskich!

Gdyby proces doboru butów narciarskich mógł ograniczyć się do krótkiego skanu wskazującego po zaledwie 20 sekundach (!) najlepszy dla Ciebie model? Buty najbardziej odpowiadające budowie i typowi Twoich stóp oraz Twoim preferencjom i oczekiwaniom? Na bazie doświadczenia najlepszych bootfitterów, programistów i konstruktorów zostało stworzone najnowocześniejsze na świecie urządzenie – FEETBOX® 3D, dzięki któremu jest to możliwe!

Skaner stóp FEETBOX® 3D

W odpowiedzi na coraz wyższe oczekiwania narciarzy szukających poprawy komfortu i precyzji w butach narciarskich francuska firma Sidas, światowy lider w dopasowaniu butów narciarskich, w oparciu o wiedzę i doświadczenie najlepszych bootfitterów i sprzedawców, stworzyła skaner umożliwiający dobór najlepszych butów narciarskich.

Urządzenie FEETBOX® 3D to prawdziwa rewolucja, nie tylko w dziejach francuskiego przedsiębiorstwa, ale w całej branży narciarskiej. Sidas wraz z firmą Corpus.e stworzył rewolucyjne urządzenie dokonujące skanu i analizy budowy stóp. Na podstawie zebranych informacji FEETBOX® 3D dobiera najlepsze dla Ciebie buty narciarskie i wskazuje bootfitterowi miejsca, gdzie ewentualnie należy wykonać korektę.

Skaner stóp FEETBOX® 3D jest obecnie najdokładniejszym urządzeniem diagnostycznym na świecie (+/- 1 mm). Platforma urządzenia wyposażona jest w kamerę 360°, skanującą kończyny dolne od kolan w dół, by stworzyć ich trójwymiarowy model widoczny później na monitorze. System umożliwia automatyczną symulację bootfittingu (wirtualny bootfitting) wraz ze wskazaniem doboru indywidualnie dopasowanej wkładki i z uwzględnieniem grubości skarpety narciarskiej.

FEETBOX® 3D tworzą dwa idealnie współgrające moduły. Pierwszym jest platforma nacisku stóp, dająca bazę do dalszej analizy. Drugi moduł to Corpus.e – oprogramowanie, które na bazie otrzymanych pomiarów tworzy wirtualny model nóg i z bazy dostępnych w niej butów, po ustaleniu takich kryteriów jak: poziom jazdy, preferencje i oczekiwania, wybiera modele najbliższe budowie i typowi Twoich stóp.

Najszybsze i najdokładniejsze dopasowanie butów narciarskich

Dzięki skanerowi proces doboru butów narciarskich staje się bardzo prosty i czytelny. Wystarczy jedynie założyć na nogi specjalne skarpety. Urządzenie skanuje stopy i nogi aż do kolan. Cały proces trwa zaledwie 20 sekund! Po wykonaniu skanu system przeprowadza analizę i ustala:

 • długość stopy,
 • szerokość stopy,
 • objętość stopy,
 • nacisk stopy na podłoże,
 • ułożenie kończyny dolnej względem podłoża,
 • funkcję w porównaniu do średniej populacyjnej.

Po przeprowadzonym skanie system przedstawia wizualizację stopy z wkładką, skarpetą i butem narciarskim, a następnie otwiera bazę butów (dostępnych w sklepie) najbardziej pasujących do Twoich stóp. Pozwala również wirtualnie przymierzyć buty dobrane przez eksperta oraz wskazuje miejsca w bucie wymagające ewentualnej korekty z wykorzystaniem dostępnych obecnie technologii dopasowania butów narciarskich, a więc:

 • Custom Shell (Salomon),
 • Memory Fit (Atomic),
 • Perfect Fit, Form Fit, Liquid Fit (Head),
 • Vacuum Fit (Fischer),
 • Infrared (Nordica)

lub w klasyczny sposób przez bootfittera.

Główne zalety doboru butów narciarskich przy pomocy skanera FEETBOX® 3D:

 • skrócenie czasu doboru butów narciarskich;
 • zwiększenie precyzji ich doboru;
 • zawężenie pola poszukiwań.

Bardzo ważne jest także fakt, że klient, który odroczył zakup butów po dokonanym skanie może bez przeprowadzania ponownego procesu analizy stóp szybko wrócić do wybieranych w przeszłości modeli. System zapamiętuje wszystkie dobrane uprzednio modele butów z uwzględnieniem tego, co ewentualnie trzeba z nimi zrobić.

Zaoszczędź czas, zeskanuj swoje stopy w najlepszych sklepach w Polsce i dobierz najlepsze dla siebie buty narciarskie.

Przekonaj się jak działa pierwszy w Krakowie skaner stóp FEETBOX® 3D!

Odwiedź nasz sklep narciarski w Krakowie przy ulicy Zakopiańskiej 56a i sam sprawdź jak działa ten rewolucyjny skaner stóp. Dobierz najlepsze dla siebie buty narciarskie przy pomocy doświadczonych sprzedawców i najnowszej technologii. Zadbaj z nami o komfort swoich stóp i spraw, by każdy wyjazd na narty był już tylko przyjemnością!

Facebook