Jaki rower kupić?

Zakup roweru to dla wielu osób duże wyzwanie. Nic w tym dziwnego. Pierwszym powodem jest ogromna ilości propozycji, jaką ma dla nas przygotowaną każdy sklep sportowy. Drugi problem to najczęściej mała znajomość tematu. Osoba nie „siedząca” w świecie kolarstwa nie musi jednak wiedzieć czym różni się np. przerzutka Alivio od XT. Istotne natomiast będzie dla niej to, która jest bardziej wytrzymała i bezproblemowa. Dla większości rowerzystów priorytetem jest, by ich nowy rower po prostu był wygodny, sprawnie działał i był możliwie maksymalnie bezawaryjny.

Ile trzeba wydać na rower?

Jest to jedno z pytań, na które nie da się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jedna sprawa to oczekiwania jakie musi spełnić, druga to budżet w jakim trzeba się zmieścić. No bo skoro rowery kosztują od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy, to jednak coś je musi od siebie odróżniać 🙂 Przy nieograniczonym budżecie kwestia doboru odpowiedniego roweru jest całkiem prosta. Większość z nas ma jednak zaplanowaną konkretną kwotę, jaką może przeznaczyć na swój nowy jednoślad. Wiedząc więc, że na rower możemy przeznaczyć 2, 5 lub 11 tysięcy zł. znacznie ułatwiamy zadanie sobie i sprzedawcy w sklepie. Czego jednak możemy i czego powinniśmy spodziewać się po rowerach w określonych przedziałach cenowych? By ułatwić Wam zadanie tworzymy ten mały przewodnik.

Jakiego roweru potrzebuję?

Kiedy wiesz już ile jesteś w stanie przeznaczyć na zakup roweru warto odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno bardzo istotne pytanie: jakiego roweru potrzebuję? Temat poruszaliśmy szerzej w jednym z naszych ostatnich wpisów, który przeczytać możecie TUTAJ.

Stajemy się społeczeństwem coraz bardziej świadomym, dzięki czemu i rowery kupujemy w sposób bardziej przemyślany. Zasada rower to rower na szczęście też obowiązuje coraz rzadziej i wiemy, że takiego, który sprawdzi się wszędzie kupić się nie da. Mało kto jeździ “wszędzie”. Jedni z nas wolą wycieczki po asfaltowych ścieżkach, a inni po górskich bezdrożach. Przez gąszcz dostępnych możliwości sprawnie pomaga przebrnąć sprzedawca w dobrym sklepie rowerowym. Nie masz przecież obowiązku znania się na sprzęcie. Dobrze jednak wiedzieć kilka podstawowych rzeczy przed rozpoczęciem touru po okolicznych salonach.

Jaki rower do … złotych?

Tutaj rozpoczyna się prawdziwa zabawa. Wiedząc jednak, że życie to sztuka wyborów, znajdowania kompromisów itd., często zderzamy się z brutalną rzeczywistością, która łagodnym głosem uprzejmie informuje nas o różnicach pomiędzy tym co chcemy, a co możemy. Niezależnie od tego czy ów głos należy do żony/męża, partnerki/partnera czy portfela dla większości z nas odgrywa kluczową rolę przy zakupie roweru. By nie spadać zbyt gwałtownie na ziemię warto wiedzieć czego możemy oczekiwać w określonym przedziale cenowym. Bo choć zdarzają się pewne odstępstwa od generalnie da się znaleźć pewien magiczny wspólny mianownik w rowerach do konkretnej kwoty.

Jak go znaleźć? Czego wymagać od rowerów w konkretnym przedziale cenowym? Zapraszamy na naszego bloga!

KONTAKT

Sklep rowerowy | Sklep narciarski | Serwis narciarski | Bootfitting - dopasowanie butów narciarskich | 
Sklep rowerowy | Serwis rowerowy | Bike fitting
Facebook