Narciarskie nowości sezonu 2018/19 – relacja z targów ISPO Munich 2018

Ponad 2800 wystawców z całego świata, największe marki i nowości, których wszystkich będziemy z niecierpliwością oczekiwać. ISPO Munich 2018 – największe na świecie targi sprzętu i mody sportowej przeszły do historii, którą w kilku zdaniach chcemy zrelacjonować. Naszą uwagę, z wiadomych przyczyn, przyciągnęły przede wszystkim nowości branży narciarskiej. Czego możemy się spodziewać? Sprawdźcie sami!

Narty i buty narciarskie Head na sezon 2018/19.

Najbardziej wyczekiwaną nowością sezonu 2018/19 będą bez wątpienia innowacyjne buty HEAD NEXO. Uniwersalne, bardzo lekkie, wąskie, przeznaczone dla doświadczonych narciarzy. Skorupa „Smart Shell” została zaprojektowana w taki sposób, by poprawić dynamikę i wydajność jazdy. Nowe klamry, wykonane z aluminium są proste, skuteczne i niezawodne.

buty narciarskie head 2019 targi ispo

Nowe, w pełni termoformowale buty wewnętrzne „Liquid FIT” to rewolucyjny system zapewniający maksymalne dopasowanie i wygodę. Innowacyjny jest także system Form Fit, a więc w 100% konfigurowalny system dopasowania powłoki w butach NEXO. Dzięki zastosowaniu nowej mieszanki plastiku z grafenem zachowuje modyfikacje lepiej niż kiedykolwiek.

Numer dwa na liście wyczekiwanych nowości wśród produktów z logotypem HEAD będą freetourowe buty KORE. Stworzone na podstawie wcześniej omawianego modelu NEXO, ale wzbogacone o Grip Walk ułatwiający chodzenie.

buty narciarskie head kore liquid fit

W segmencie butów komórkowych firma HEAD zlikwidowała model B2, został but B3, B4 będzie natomiast miększy. Do kolekcji wszedł także nowy model Raptor 140 w kolorze czarnym (dotychczas dostępny był tylko w wersji białej). Wśród propozycji na sezon 18/19 pojawią się również 2 modele butów serii R dedykowane zawodnikom.

Jeśli chodzi o narty HEAD z kolekcji 2018/19 nie ma tak wielu niespodzianek. Bardzo obiecująco zapowiada się testowany przez nas model V-SHAPE. Są to narty o konstrukcji „V” – dużo węższe z tyłu, znacznie szersze z przodu. Dostępne będą w 5-ciu modelach V: 2,4,6,8,10. Wyróżnia je przede wszystkim to, że są niesamowicie skrętne i bardzo łatwe.

Buty Dalbello kolekcja 2018/19

buty narciarskie dalbello kolekcja 2019

Najlepsze marki lubią zaskakiwać w każdym sezonie. Nie inaczej jest w przypadku Dalbello. Tutaj rewelacyjnie zapowiadają się buty Dalbello DS – bardzo lekkie i łatwe w zakładaniu, dostępne w trzech szerokościach: 100 (DS), 102 (DS AX) i 104 (DS SX). Zupełnie nowa rama buta znacznie poprawia jego sztywność. System „Power Cage”, dzięki innowacyjnemu połączeniu tyłu z dołem buta, odpowiada za lepsze przekazywanie energii. Buty posiadają także intuicyjny canting – mają 3 pozycje dostosowane do potrzeb narciarza.

Seria PANTERRA w kolekcji 18/19 przywita nas zmienioną kolorystyką. Ciekawostką wartą zaznaczenia jest także fakt, że wszystkie buty marki Dalbello z kolekcji 2018/19 (poza butami raceowymi) będą przystosowane do Grip Walka.

Narty Volkl na sezon 2018/19

narty volkl 2019 targi

Charakterystyczną nowością desek z logo Volkl jest innowacyjny system wiązań w nartach juniorskich. Wszystkie mają zostać wyposażone w system umożliwiający wpięcie buta z Grip Walkiem. Wszystkie modele butów juniorskich Dalbello mają posiadać natomiast Grip Walk w zestawie (i w cenie buta). Świetne rozwiązanie dla młodych narciarzy, które znacznie ułatwi chodzenie dzięki mocno ogumowanej podeszwie buta.

Większość nart Volkl w sezonie 2018/19 pokaże się w zupełnie nowej kolorystyce. Znane i sprawdzone modele od tegorocznych (poza nartami na płycie PRO i komórkowymi) będą odróżniały się także systemem wiązań, który podobnie jak w modelach juniorskich, będzie przystosowany do wpinania butów z Grip Walkiem.

Absolutną nowością nadchodzącej kolekcji będą, słynne już dzięki oryginalnej kampanii reklamowej, narty Volkl DEACON. Zastępują one znany model CODE. DEACONY, w odróżnieniu od swoich poprzedników, mają być nartami łatwiejszymi, o mniejszym rockerze, dzięki czemu będzie lepiej „kleić się” w śniegu. Dzięki swojej specyfikacji będą stanowiły świetną propozycję dla mniej zaawansowanych narciarzy.

Narciarskie nowości sezonu 201819 – Munich 2018

Na dużą uwagę zasługuje także nowa kolekcja RACETIGER. Całkowicie zmieniona kolorystyka to nie jedyna nowość, którą tutaj spotkamy. W narcie SL będzie występowało zupełnie zmienione taliowanie. Dziób i tył narty bardzo poszerzono, dzięki czemu łapie ona skręt o wiele lepiej i dobrze „wyrzuca” w jego końcowej fazie.

Ciekawostki i informacje spoza ISPO

Firma Amer Sport – właściciel marek Atomic i Salomon była zdecydowanie największym nieobecnym monachijskiego ISPO. Swoją najnowszą kolekcję zaprezentowała podczas indywidualnie zorganizowanych pokazów. Tutaj na nudę także nie będziemy mogli narzekać. Marka Atomic wprowadzi do przyszłorocznej kolekcji najwięcej zmian. Cała seria popularnych butów HAWX PRIME (zarówno w wersji damskiej jak i męskiej) będzie zupełnie zmieniona. Wszystkie buty PRIME będą produkowane na konstrukcji ULTRA, ale ich skorupy będą szersze. Dzięki temu osiągną niższą wagę i uzyskają nowy kształt wewnątrz.

Powstała także zupełnie nowa seria nart Atomic, nazwana VANTAGE X oraz zupełnie nowa kolekcja butów Salomon, ale o tym napiszemy więcej przy innej okazji 🙂

podgrzewane buty turystyczne tchermic siewi

Na koniec warto też wspomnieć o nowości nie do końca związanej z narciarstwem, ale opracowanej przez firmę Tcherm-ic, znaną doskonale każdemu miłośnikowi zimowych sportów. Będą nią innowacyjne buty turystyczne Siewi. Dzięki wbudowanemu ogrzewaniu będą mogły rozwiązać problem wielu osób, cierpiących z powodu marznących stóp. Idealnie sprawdzą się także podczas deszczowych lub chłodniejszych dni nie tylko w czasie górskich wypraw.

KONTAKT

Sklep rowerowy | Sklep narciarski | Serwis narciarski | Bootfitting - dopasowanie butów narciarskich | 
Sklep rowerowy | Serwis rowerowy | Bike fitting
Facebook