Rowery SCOTT 2019

Nowości. Wszyscy je uwielbiamy. Każdego roku w oczekiwaniu na dzień premiery nadchodzącej kolekcji ostrzymy sobie zęby i zadajemy sobie pytanie czym w przyszłym roku zaskoczą nas producenci rowerów? Rzadko jest to rewolucja, za każdym razem jednak krok w przód. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącej kolekcji SCOTTa?

Idzie nowe!

Zacznijmy od deseru. Na rok 2019 firma SCOTT przygotowała prawdziwą gratkę dla miłośników grawitacyjnej odmiany kolarstwa. Rower, a w zasadzie całą linię, która z całą pewnością zachwyci wielu. Szczegóły – już niebawem 🙂

SYNCROS SILVERTON SL

Zestaw kołowy SYNCROS SILVERTON SL to innowacyjny pomysł SCOTTa, stworzony z myślą o najbardziej zaawansowanych modelach rowerów przeznaczonych do crosscountry. Ten niezwykle precyzyjny, jednoczęściowy system węglowy zapewnia większą prędkość i lepszą kontrolę w każdej sytuacji.

Celem szwajcarskich inżynierów było zbudowanie najszybszego i najlżejszego koła. Długotrwałe badania sztywności bocznej i skrętnej oraz rozkładu masy pozwoliły na znalezienie optymalnych rozwiązań. Ich efektem jest formuła z unikalnym procesem naprężeń, stworzona w taki sposób, aby zapewnić jednoczęściową obręcz, szprychę i konstrukcję krzyżową.

Nowe koła Silverton SL zostały przeprojektowane od podstaw, co daje trzy kluczowe korzyści dla kolarzy: lepsze przyspieszenie, pokonywanie zakrętów i hamowanie przy przełomowej masie całkowitej wynoszące jedynie 1250 gramów!

W nowy model kół wyposażone będą najwyższe SCOTT Scale i Spark.

Fox Live Valve

System inteligentnego zawieszenia Fox Live Valve to kolejna, niezwykle interesująca nowość, którą spotkamy w rowerach oferowanych przez szwajcarskiego producenta. Co prawda na razie będzie w niego wyposażony wyłącznie Genius 900 Ultimate, ale kto wie co przyniesie przyszłość. Kosmiczny system, opatentowany przez FOXa budził wiele kontrowersji, a piękna teoria mogła zostać brutalnie zweryfikowana przez brutalną praktykę. Na szczęście nie tym razem! Ten system naprawdę rewelacyjnie działa. Fox Live Valve bardzo płynnie reaguje na każdą zmianę nawierzchni. Doskonale radzi sobie ze skokami bez chwili wahania dostosowując twardość zawieszenia do dynamicznie zmieniających się warunków i okoliczności dając przy tym największą radość z jazdy.

ERIDE

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym początkowo przyjmowane były bardzo sceptycznie. Patrząc jednak na historię ludzkości żaden rewolucyjny wynalazek nie budził od samego początku swojego istnienia szalonego entuzjazmu. Kolekcja rowerów SCOTT przygotowana na rok 2019 to kolejny wielki krok w kierunku rozwoju tego segmentu.

W ofercie szwajcarskiego producenta znajdziemy ponad 70 propozycji dostosowanych do potrzeb chyba wszystkich miłośników turystycznej jazdy na rowerze. W takim zestawieniu musiało pojawić się kilka świetnie zapowiadających się nowości.

Pierwsza to rewelacyjnie prezentujący się SCOTT Axis Evo. Jednoślad wyposażony został we wszystko, co rowerowemu turyście niezbędne. Znajdziemy tu pełne zawieszenie, dzięki czemu żadna nawierzchnia nie będzie mu straszna. Nie zbrakło także błotników, bagażnika czy podnóżka.

Kolejni nowi przedstawiciele rodziny SCOTT to dziecięce rowery eRide ROXTER 24 i 26. Propozycja dla dzieciaków, które na rowerze chcą się bawić jeszcze lepiej. Jednostka napędowa Bosch Active, widelec SR Suntour, komponenty Shimano i hydrauliczne hamulce tarczowe to zestaw, który usatysfakcjonuje najbardziej wybrednych młodych miłośników kolarstwa.

STRIKE eRide

Kolejna z nowości w portfolio SCOTTa. STRIKE to e-rower dla osób poszukujących bardzo wszechstronnego i komfortowego „górala” wspomaganego silnikiem elektrycznym. Co do parametrów technicznych rower można usytuować pomiędzy e-Sparkiem i e-Geniusem. W praktyce jest to jednak całkowicie inna, nowa maszyna, która po prostu daje niesamowitą frajdę. STRIKE w odróżnieniu od pozostałych eRidów z grupy MTB wyposażony został w silnik BOSCHa. Przeprojektowana jednostka napędowa (z baterią schowaną w ramie roweru) zamontowana została tutaj nie w poziomie, ale lekko pod kątem, by zwiększyć prześwit.

SCOTT FUTURE PRO

Jeśli komuś mało nowości przygotowanych przez SCOTTa na nadchodzący sezon to prezentujemy kolejne. FUTURE PRO – zupełnie nowa seria rowerów górskich dedykowana młodym kolarzom. Znajdziemy tutaj rowery z każdej wyczynowej grupy (poza zjazdówkami), które najprościej mówiąc są mniejszymi wersjami maszyn dla dorosłych zawodników. Tak samo wyposażone, tak samo skonstruowane, wykorzystujące te same technologie i prezentujące tę samą, najwyższą jakość.

Zwycięskiego składu się nie zmienia

Znane i lubiane pozostają. Odświeżona seria Aspect, podobnie zresztą jak Genius, Spark i Scale mocno ogranicza ofertę kół w rozmiarze 27,5. Najwyższe modele będą produkowane tylko w wariancie 29-cio calowym, zarówno w przypadku rowerów damskich i jaki męskich (za wyjątkiem Geniusa, który w wersji dla Pań będzie miał koła wyłącznie w rozmiarze 27,5).

Rowery szosowe sezonu 2019 będą pod znakiem DISC. Od lat wchodzące w ten segment hamulce tarczowe w końcu zostały oficjalnie dopuszczone przez UCI, co nie obyło się bez echa także i wśród rowerów tworzonych z myślą o amatorach. Zarówno aerodynamiczna seria Foil, jak i dedykowany góralom Addict w swoich najwyższych modelach otrzymają wyłącznie hamulce tarczowe.

KONTAKT

Sklep rowerowy | Sklep narciarski | Serwis narciarski | Bootfitting - dopasowanie butów narciarskich | 
Sklep rowerowy | Serwis rowerowy | Bike fitting
Facebook