Indywidualne wkładki ortopedyczne do butów. Kto i kiedy powinien z nich skorzystać?

Indywidualne wkładki ortopedyczne do butów to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób, szczególnie aktywnych fizycznie. Konsultacje podoortopedyczne odbyte w renomowanym gabinecie podologicznym mogą dać świadomość obecności niedostrzeganego wcześniej problemu lub wskazać kroki do profilaktycznego zabezpieczenia się przed jego ewentualnym powstaniem. Wspomniane konsultacje, połączone z wykonaniem indywidualnych wkładek do obuwia zalecane są szczególnie osobom, które: posiadają wady stóp, cierpią na choroby zwyrodnieniowe i reumatoidalne lub są aktywne fizycznie.

Indywidualne wkładki ortopedyczne dla osób posiadających wady stóp.

Zastosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych do butów, w przypadku stwierdzenia przez podologa zaburzeń stóp, pozwala przede wszystkim skorygować nieprawidłowe ustawienie kończyn dolnych. Zastosowanie wkładek poprawia rozkład obciążeń na podeszwie stopy, dzięki czemu ewentualne dolegliwości bólowe są niwelowane, a komfort znacznie wzrasta. Poprzez zastosowanie specjalistycznych materiałów, odpowiedzialnych za odciążanie stopy w newralgicznych miejscach oraz poprawę jej amortyzacji i stabilizacji indywidualnie wykonane wkładki ortopedyczne wpływają na zmniejszenie przeciążeń powstających podczas chodzenia. Dzięki temu przyczyniają się również do złagodzenia dolegliwości stawów kolanowych i kręgosłupa.

Indywidualne wkładki ortopedyczne do butów to rozwiązanie w zasadzie dla każdego. Dzięki swoim unikalnym właściwościom szczególnie dobrze sprawdzą się u osób: posiadają wady stóp, stawów skokowych oraz innych elementów układu ruchu, np.:

  • koślawość oraz szpotawość tyłostopia,

  • płaskostopie podłużne i poprzeczne,

  • Hallux valgus (paluch koślawy),

  • Modzele,

  • palce młoteczkowate,

  • zapalenie rozcięgna podeszwowego,

  • ostrogi piętowe,

  • nerwiak Mortona i inne.

Przy braku schorzeń stanowią element profilaktyki oraz zapewniają wyższy komfort każdego dnia.

sidas wkładki do butów codziennych

Indywidualne wkładki ortopedyczne dla osób cierpiących na choroby zwyrodnieniowe i reumatoidalne

Ludzkie ciało stanowi niezwykle interesujące połączenie różnego rodzaju mechanizmów. Zależności wynikające z dysfunkcji, wydawać by się mogło, zupełnie niezależnych od siebie elementów mogą być odczuwalne w partiach nie sprawiających wrażenia powiązanych ze sobą. W przypadku chorób zwyrodnieniowych i reumatoidalnych (takich jak: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, zwyrodnienia w obrębie stawów obwodowych czy Reumatoidalne Zapalenie Stawów) dolegliwości bólowe stawów pojawiają się często nawet w obrębie stóp.

Zastosowanie indywidualnych wkładek Podiatech Sidas Medical w wymienionych sytuacjach znacznie poprawia codzienny komfort chodzenia, a także zabezpiecza układ ruchu przed ewentualnymi powikłaniami. Najlepszy efekt uzyskać można jednak wyłącznie poprzez indywidualne podejście w gabinecie podologicznym, obejmujące wykonanie wkładek dokładnie dopasowanych do każdej ze stóp i dobranie kombinacji materiałów ściśle odpowiadającej ich potrzebom.

Indywidualne wkładki ortopedyczne dla osób aktywnych fizycznie

Sport to zdrowie. Oczywiście! Ale sport, a w zasadzie wysiłek fizyczny, to także bardzo intensywna eksploatacja mięśni i stawów. By w trakcie wzmożonej aktywności ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienia kontuzji należy podjąć kilka środków zapobiegawczych, wśród których nie może zabraknąć zastosowania indywidualnych wkładek do obuwia sportowego. Zapewnienie stopom odpowiedniej stabilizacji, właściwego podparcia oraz korekty ustawienia kończyn dolnych może ograniczyć ryzyko wystąpienia kontuzji, która często nawet na kilka miesięcy może wyłączyć z treningów.

Dobierając odpowiednią dla konkretnej dyscypliny sportowej wkładkę ortopedyczną/profilaktyczną możemy wesprzeć i zabezpieczyć układ ruchu w czasie aktywności. Dzięki takiemu zabiegowi następuje również poprawa motoryki sportowca pod kątem konkretnej dyscypliny. Zwiększa to efektywność podczas treningu, zwłaszcza w przypadku takich dyscyplin jak: biegi, narciarstwo, golf, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, czy kolarstwo.

Odpowiednie połączenie zaawansowanych technologiczne materiałów gwarantuje doskonałą amortyzację podczas kontaktu pięty z podłożem, stabilizację przetaczania/propulsji stopy, a także wspomaga odbicie podczas cyklu chodu/biegu. Wykonanie odcisku prawej i lewej stopy pozwala na indywidualne dostosowanie kształtu wkładki do cech budowy każdej ze stóp sportowca. Zastosowanie indywidualnych wkładek umożliwia właściwą stabilizację stóp w butach, daje doskonałe podparcie oraz znacząco zwiększa poczucie komfortu podczas treningu. Wszystko to finalnie przekłada się na mniejsze zmęczenie stóp.

indywidualne wkładki ortopedyczne sidas

Indywidualne wkładki do butów dla kolarzy

Nowoczesne wkładki zaprojektowane tak, by sprostać specyficznym wymaganiom sportów rowerowych. Poprzez dobór odpowiednich materiałów wkładki serii BIKE ułatwiają uzyskanie optymalnej pozycji na rowerze. Efektem tego jest możliwość osiągnięcia odpowiedniej koordynacji ruchu i w konsekwencji lepszego przekazywania mocy generowanej przez mięśnie na układ napędowy roweru. Wzmocnienie tyło- i śródstopia gwarantuje doskonałą stabilizacje stóp w butach, co zabezpiecza je przed powstawaniem nieprzyjemnych otarć i pęcherzy. W przedniej części każdej wkładki znajduje się specjalny materiał, który rozpraszając obciążenia chroni stopę przed nadmiernym, miejscowym naciskiem.

sidas wkładki do butów rowerowych

Indywidualne wkładki do butów narciarskich

Baza wkładki WINTER została stworzona w oparciu o unikalne potrzeby miłośników sportów zimowych – jest cienka, komfortowa, sztywna i bardzo wytrzymała. Wkładka zapewnia prawidłowe ułożenie i stabilizację stóp pozwalając na ich ergonomiczną pracę statyczną oraz dynamiczną w specyficznym i wymagającym bucie narciarskim. Dzięki optymalnej stabilizacji każdej stopy wpływa na zwiększenie precyzji ruchu i lepsze “czucie” nart, a także poprzez swego rodzaju „wymuszanie” prawidłowej sylwetki, zabezpiecza sportowca przed urazami w obrębie aparatu mięśniowo-więzadłowego. Wkładki OPCT Winter zyskały zaufanie światowej klasy sportowców konkurencji zimowych, dzięki czemu z powodzeniem można je polecić każdemu miłośnikowi białego szaleństwa.

buty narciarskie sklep kraków

Indywidualne wkładki do butów dla biegaczy

Kolejne wkładki stworzone z myślą o specyficznych wymaganiach biegaczy. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji i zastosowaniu specjalistycznych materiałów wkładka zapewnia doskonałą amortyzację podczas kontaktu pięty z podłożem, a także, pochłaniając wibracje, chroni całe ciało przed ewentualnymi urazami aparatu mięśniowo-więzadłowego. Komfortowa i wytrzymała baza zapewnia optymalną dynamikę i stabilizację podczas aktywności ruchowych. Specjalne właściwości wkładki pozwalają zwiększyć komfort nawet podczas długotrwałego biegu. Wkładki serii RUN powinny się zaleźć w butach każdego biegacza. Stanowią one nie tylko doraźną pomoc w powrocie do aktywności (np. po kontuzji), ale przede wszystkim niezwykle ważny element profilaktyki częstych urazów i przeciążeń związanych z uprawianiem sportów biegowych. Wkładki zostały przetestowane i polecane są przez najwyższej klasy biegaczy z całego świata.

sidas wkładki do butów turystycznych

Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę https://sidas.pl/. Znajdziecie tam Państwo pełną ofertę indywidualnych wkładek do każdego rodzaju butów oraz informacje o wszystkich punktach SIDAS w Polsce.

KONTAKT

Sklep rowerowy | Sklep narciarski | Serwis narciarski | Bootfitting - dopasowanie butów narciarskich | 
Sklep rowerowy | Serwis rowerowy | Bike fitting
Facebook